facebook

DPO: wyniki II edycji zawodów

Dodano: 21.01.2018

Cóż to był za doskonały dzień! Świetna zabawa na śniegu, mnóstwo uśmiechu, doskonałe warunki narciarskie i oczywiście sportowa rywalizacja w tle. W sobotę, 20 stycznia odbyły się kolejne zawody w ramach cyklu Dziecięcego Pucharu Orlicy i jak zwykle wiele się na stokach działo.

Tradycyjnie zawody rozgrane zostały w kilku kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych zawodników, Smerfów, „pozamiatała” konkurencję Madzia Milcarz, która w dwóch przejazdach była lepsza od Nikity Adolph o prawie 15 sekund! Trzeci na mecie zameldował się Ignacy Silski.

Wśród Skrzatów było podobnie, choć przewaga zwycięzcy nie była już tak duża. Janek Tomala o nieco ponad 10 sekund wyprzedził drugiego na mecie Adama Dzierzbickiego. Ciekawostką jednak był zacięta walka właśnie o drugie miejsce – Adam Dzierzbicki wyprzedził trzeciego na mecie Borysa Śliwińskiego o 0,5 sekundy!

Wśród Krasnali różnice pomiędzy najlepszą trójką były już mniejsze. Zwyciężył Adrian Dzięgiel, drugi na mecie był Alex Dragan (4.10 sekundy straty), trzeci Kuba Kamiński (5.91).

Gorąco za to było w kategorii Krasnali Starszych. Tutaj o zwycięstwie znów decydowały ułamki sekundy! Emocje jak w Pucharze Świata! Wygrał Kuba Paradowski. Druga na mecie Hanna Spyra straciła do niego jedyni 0,69 sekundy. Większą stratę miała już Jessica Adolph, której do pierwszego miejsca brakło już ponad 6 sekund.

Jakub Sikora wygrał zawody w kategorii Elfów. Drugi najlepszy czas dwóch przejazdów uzyskał w tej kategorii Mateusz Spyra (2.28 sekundy straty), trzecia natomiast była Jagoda Paul (10.32 sek).

Kategorię Open wygrał Jędrzej Spyra. Drugi na mecie zameldował się Krystian Dzięgiel (4.43 sekundy straty), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Michał Sikora (+ 6.73 sek).

WYNIKI II EDYCJI ZAWODÓW O DPO [POBIERZ]

Jak zwykle dziękujemy serdecznie wszystkim zawodnikom za udział i za piękna sportową walkę i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji, która obędzie się 3 lutego!