facebook

DPO: wyniki końcowe w sezonie 2017/2018

Dodano: 14.03.2018

Pięć rund kapitalnego ścigania się na nartach, prawie setka uczestników w każdej edycji. Do tego moc uśmiechu, pozytywnej energii, emocji i przede wszystkim dobrej zabawy na świeżym powietrzu – tak w skrócie podsumować można tegoroczną edycję zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy.

Rozpoczęliśmy jak zwykle edycją bożonarodzeniową. I już pierwsze zawody przyniosły znakomite emocje, tym bardziej, że wszystko odbywało się w niezwykłej, świąteczno-noworocznej. Później było jak u Hitchcocka, no może prawie jak u tego genialnego reżysera. Z tą różnicą, że emocje sportowe rosły, a zabawy było coraz więcej.

10 marca rozegrane w naszej stacji zostały zawody finałowe, w trakcie których nie zabrakło wszystkiego, co towarzyszy Dziecięcemu Pucharowi Orlicy już 23 sezon. Dziś przyszedł czas na podsumowanie tegorocznej edycji.

Wśród Smerfów całą kategorię zdominowała w tym sezonie Madzia Milcarz, która wygrała też ostatnie, finałowe zawody (podobnie jak wszystkie wcześniejsze edycje). Na mecie o 1.69 sekundy wyprzedziła Kubę Szatniewskiego oraz trzecią Kasię Malczewską (+5.81 sek). W klasyfikacji generalnej Madzia zgromadziła komplet 900 punktów, na niższym stopniu podium stanęli Ignacy Silski ex aequo z Kubą Szatniewskim, którzy zgromadzili po 280 punktów. W tym momencie gorące przeprosiny należą się właśnie Kubie, którego system zliczający punkty różnie definiował (raz Kuba, raz Jakub), przez co początkowo Kuba nie znalazł się na podium klasyfikacji generalnej – serdecznie przepraszamy za powstałe nieporozumienie!

Wśród Skrzatów zawody wygrał Borys Painta i podobnie jak miało to miejsce w przypadku Smerfów, również okazał się najlepszy w ujęciu całego sezonu. W trakcie sobotnich zmagań wyprzedził na mecie Janka Tomalę (o 0.51 sek.) oraz Kingę Szkudlarek. Co ciekawe, identycznie przedstawia się podium klasyfikacji generalnej w sezonie 2017/2018 – Janek zgromadził 420 punkty, a Kinga – 296.

Wśród Krasnali walka była już o wiele bardziej zacięta, choć druga część sezonu należała ewidentnie do Amelii Szkudlarek, która nie dość, że wygrała ostatnie trzy rundy zawodów, to triumfowała oczywiście w klasyfikacji końcowej. Jednak podobnie jak miało to miejsce wśród Skrzatów, podium sobotnich zawodów było dokładnie takie samo, jak podium klasyfikacji generalnej. Drugi w sobotę był Adrian Dzięgiel (+1.16), trzeci Kuba Kamiński (+1.82). Na koniec sezonu chłopaki zdobyli odpowiednio 532 i 404 punkty.

Niezwykle zaciętą rywalizacje mieliśmy w kategorii Krasnali Starszych, gdzie Olek Jarus i Kuba Paradowski toczyli walkę o zwycięstwo dosłownie do ostatniej sekundy – co to były za emocje! W trakcie sobotnich zawodów lepszy o jedynie 0.35 sekundy był właśnie Olek Jarus, który dzięki temu zwycięstwu zgarną też główną nagrodę w całym cyklu w sezonie 2017/2018. W klasyfikacji generalnej Olek zdobył 544 punkty, natomiast Kuba 532! Trzeci w sobotę na mecie był Jan Świeszkowski, natomiast w generalce na najniższym stopniu podium znalazła się Hania Spyra.

Jeśli chodzi o kategorię Elfów, to w tym przypadku znów mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której podium zawodów sobotnich wyglądało dokładnie tak samo, jak podium klasyfikacji generalnej. W finałowych zawodach najlepszy był Mateusz Spyra, który wygrał jednak dość zdecydowanie (o 4.04 sekundy) za Paulą Kamińską oraz o 8.53 sekundy z Jagodą Paul. Klasyfikację generalną wygrał Mateusz (840 punktów), druga była Paula (408 pkt.), a trzecia Jagoda (240 pkt.).

W ostatniej kategorii OPEN w ujęciu całego sezonu najlepszy był Jędrek Spyra, który zgromadził 768 punktów. Na drugim miejscu podium znalazł się Maciej Painta (424 punkty), natomiast na trzecim Krzysztof Jarus (412 punktów). Walka o drugie miejsce podium trwała do ostatnich zawodów. Te wygrał właśnie Krzysztof, który o 0.43 sekundy wyprzedził Macieja Paintę. Na trzecim miejscu zawody ukończył Łukasz Szkudlarek, który stracił do zwycięzcy 1.69 sekundy.

Dziecięcy Puchar Orlicy to zawody, w których udział biorą też przedstawiciele klubów. I tak wśród Skrzatów w sobotę wygrał Maciek Ossowski, natomiast klasyfikację generalną wygrała Ola Czarnik. Wśród krasnali najlepsza była Martyna Ossowska, która na pierwszym miejscu ukończyła też cały sezon. Kategorię Krasnali starszych z identyczną liczbą punktów sezon ukończyło dwóch zawodników – Bartosz Fabich oraz Kamil Zawiślak, na trzecim miejscu podium uplasował się Arek Berdychowski. W sobotnich zawodach zwyciężył z kolei Kamil, na drugim miejscu był Arek, natomiast na trzecim Dominik Czarnik. Natomiast wśród Elfów całą pulę zarówno w sobotę, jak i w całym sezonie zgarnęła Katarzyna Kiełbaska.

W całych zawodach w sezonie 2017/2018 we wszystkich kategoriach sklasyfikowanych zostało prawie 300 zawodników, co czyni DPO jedną z największych i najważniejszych imprez narciarskich w regionie.

Już dziś zapraszamy Was gorąco do udziału w zawodach i towarzyszącej im zabawie w przyszłym sezonie. Jak tylko znane będą terminy, opublikujemy je oczywiście na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy gorąco i bardzo serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w DPO i tym, którzy przyczynili się do organizacji całego wydarzenia.  Do zobaczenia… już pod koniec tego roku!