facebook

Dziecięcy Puchar Orlicy: wyniki 3 edycji

Dodano: 04.02.2018

Blisko setka zawodników, zacięta rywalizacja, spektakularne zwroty akcji – podobnie jak miało to miejsce przy wcześniejszych edycjach, również i tym razem bardzo wiele działo się w trakcie kolejnych zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy.

W sobotę, 3 lutego rozegrana została w Zieleńcu kolejna edycja, tym razem Małopolska. W samym środku zimowych ferii na starcie zawodów stanęło kilkudziesięciu zawodników w różnych kategoriach wiekowych, natomiast sportowe zmagania odbywały się w przy znakomitej, zimowej aurze i w doskonałych warunkach. Na zielenieckich stokach zalega do 90 cm śniegu, bardzo korzystnie przedstawiają się również prognozy pogody na kolejne dni.

Jak przebiegały zawody w poszczególnych kategoriach?

Wśród Smerfów karty znów rozdawała Madzia Milcarz, która dosłownie „rozjechała” konkurencję. Drugiego na mecie Franka Ogielskiego wyprzedziła o 22.19 sekundy, natomiast trzecią Igę Orłowską o 23.33 sekundy. Wielkie brawa raz jeszcze dla Madzi!

Zupełnie inny przebieg miały zawody wśród Skrzatów. Tutaj sprawa zwycięstwa otwarta była niemal do samego końca – Borys Painta wygrał z Jankiem Tomalą zaledwie o 0.45 sekundy! Trzecia na mecie zameldowała się Kinga Szkudlarek (1.40 sek. straty).

Kategorię Krasnali wygrała Amelia Szkudlarek. Drugi na mecie zawody ukończył Adrian Dzięgiel, który do zwyciężczyni miał 1.62 sekundy straty. Trzeci był Tymon Komęza (2.82 sek. straty).

Piotr Biernacki był najszybszy wśród Starszych Krasnali. Na kolejnych stopniach podium znaleźli się Aleksander Jarus (+1.06) oraz Kuba Paradowski (+1.92). Wśród Elfów zdecydowanie wygrał Mateusz Spyra. Druga na mecie Paula Kamińska była wolniejsza od zwycięzcy aż o 6.08 sekundy, natomiast Paweł Bałanda o 9.49 sekundy.

Wielkie ściganie na nartach mieliśmy oczywiście również w kategorii Open. Pierwszy na mecie zawody ukończył Jędrzej Spyra, który wygrał z Krzysztofem Jarusem jedyni o 0.77 sekundy. Trzeci na mecie Maciej Painta było wolniejszy o 1.07 sekundy.

W zawodach oprócz amatorów startowali również Klubowicze, czyli narciarze zrzeszenie w sportowych klubach. Wśród Skrzatów najlepsza była Ola Czarnik, drugi na mecie był Maciek Ossowski. Wśród Krasnali Martyna Ossowska, natomiast wśród Krasnali Starszych zwyciężył Kamil Zawiślak przed Bartoszem Fabichem (+0.78) i Arkiem Berdychowskim (+1.22). Wśród Elfów wystartowała także Kasia Kiełbaska.

WYNIKI 3 EDYCJI ZAWODÓW O DZIECIĘCY PUCHAR ORLICY [POBIERZ]

Przypominamy, że w tym sezonie na zawodach o DPO spotykamy się jeszcze dwukrotnie – 17 lutego oraz na finale, 10 marca. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, bez względu na to, czy brało się udział w edycjach poprzednich, czy też nie.