Ski Arena

Ski Bus

Bezpiecznie, szybko i komfortowo, czyli do Zieleńca Ski Busem!

Wybierasz się do Zieleńca, ale nie chcesz albo nie możesz skorzystać z własnego środka transportu? Być może rozwiązaniem tego problemu będzie wybranie Ski Busa, którym dojechać do naszej stacji można zarówno z samego centrum Dusznik-Zdroju, jak i w każdy weekend ze stolicy Dolnego Śląska.  

Ski Busem z Wrocławia

Ski Bus wyrusza z dworca przy ulicy Joannitów we Wrocławiu o 6:35 w każdą sobotę i niedzielę, a w Zieleńcu melduje się o 9:03. Czyli niemal dokładnie wtedy, gdy ruszają wyciągi i koleje. W drogę powrotną zabrać się można o godzinie 16:20 i wrócić do Wrocławia na 18:40. Bez stresu, pośpiechu i na tyle wcześnie, aby zdążyć do domu na kolację i wieczorną bajkę.

SkiBus zatrzymuje się oczywiście w ważniejszych miejscowościach na trasie do Zieleńca: Ząbkowicach Śląskich, Kłodzku, Polanicy-Zdrój i centrum Dusznik-Zdroju. Bilet z Wrocławia do Zieleńca kosztuje 23 złote (w jedną stronę) i tyle samo z Zieleńca do Wrocławia. Natomiast z Kłodzka do Zieleńca 9,80 zł. Dobrą informacją dla wszystkich, którzy zdecydują się na podróż tym środkiem lokomocji jest możliwość zakupu 7-godzinnego karnetu w stacji narciarskiej z 15-procentowym rabatem. Warunkiem jest oczywiście posiadanie skibusowego biletu.

Bilety na SKIbus Wrocław – Zieleniec – Wrocław można zakupić bezpośrednio u kierowcy w dniu wyjazdu lub wcześniej z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem. Aby to zrobić należy wcześniej zgłosić chęć zakupu biletów pisząc na adres mailowy: pks-klodzko@wp.pl. Po przyjęciu zgłoszenia klient otrzyma zwrotną informację o dalszych krokach do zrealizowania zakupu biletów. Płatność za bilety może nastąpić przelewem na konto PKS w Kłodzku S.A.

Ski Busem z Dusznik-Zdroju

Dusznicki Ski Bus do Zieleńca odjeżdża z kolei tuż spod dworca PKP. Jego aktualna trasa przejazdu przedstawia się następująco:

Pl. Warszawy – Polonez – Impresja – Podgórze – Muza – Stacja PKP – ZEM i potem już w Zieleńcu – Mieszko – WinterPol – główny parking – Nartorama.

Natomiast trasa powrotna to:

Stalowy Zdrój – Muza – Podgórze – Impresja – Limba – Hala Sportowa – Stacja PKP.

Godziny odjazdów i przyjazdów opracowane zostały tak, aby każdy przyjeżdżający do Dusznik zdążył spokojnie dotrzeć na stoki, a także wrócić i to niezależnie od tego, czy mieszka w samych Dusznikach czy we Wrocławiu. Ostatni kurs na dworzec jest jednak teraz o wiele później niż poprzednio, bo o godzinie 22:10 (z przystanku przy ośrodku Mieszko) i do przystanku przy Hali Sportowej przyjeżdża na godzinę 22:50. A to daje możliwość skorzystania z Nocnej Jazdy w Zieleńcu!

Natomiast ostatni kurs do dworca PKP odjeżdża z Zieleńca o 20:26 z przystanku przy głównym parkingu i dojeżdża do stacji kolejowej na 21:02. Warto w tym momencie dodać, że ostatni pociąg do Wrocławia jest o godzinie 21:06.

Przyciskając wyślij zgadzasz się na warunki umowy

Znajdziesz nas tutaj: