facebook

Ograniczenia w funkcjonowaniu obiektów hotelowych

Dodano: 07.11.2020

Od soboty, 7 listopada na terenie całego kraju obowiązywać zaczynają nowe obostrzenia, które dotyczą niestety również Zieleńca. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów wszystkie obiekty hotelowe będą musiały pozostać zamknięte dla gości za wyjątkiem osób odbywających podróże służbowe. Przepisy te obowiązują do 29 listopada. 

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym kraju zmusiła władze do podjęcia kolejnych kroków. Podobnie jak miało to miejsce wiosną, wprowadzane są kolejne obostrzenia. Po zamknięciu szkół, ograniczeniu funkcjonowania gastronomii czy obiektów kulturalnych, przyszła pora niestety na branże hotelową.

W związku z tym w terminie od 7 do 29 listopada wszystkie znajdujące się w Zieleńcu hotele pozostaną częściowo zamknięte dla gości. Dopuszczalne będą jedynie pobyty związane z prowadzoną działalnością gospoarczą (podróże służbowe) czy wykonywaniem zawodów medycznych. O wszelkich zmianach w przepisach będziemy Was niezwłocznie informować.

Zasady bezpieczeństwa związane z rozwojem pandemii COVID-19 obowiązujące od 7 do 29 listopada (źródło: KPRM) 

Jeśli mieliście zarezerwowany nocleg w okresie od 7 do 29 listopada, prosimy o kontakt bezpośrednio z danym hotelem. Przedstawiciele wszystkich obiektów postarają się wypracować optymalne rozwiązania w celu przełożenia rezerwacji.

Niezależnie od powyższych ograniczeń, zachęcamy Was do korzystania z pięknej pogody i przyjeżdżania do Zieleńca na spacery czy nawet dłuższe wycieczki. Dbanie o kondycję i aktywność to jeden z podstawowych czynników podnoszących odporność. W niektórych obiektach możecie skorzystać z gastronomii i posilić się zamawiać pyszne dania na wynos.

Mamy też nadzieję, że wprowadzane obostrzenia zadziałają i dynamika zachorowań będzie coraz niższa, co pozwoli z optymizmem spoglądać w niedaleką przyszłość i zbliżający się wielkimi krokami nowy sezon narciarski.

Czas niedostępności zielenieckich obiektów wykorzystamy na odpowiednie przygotowanie się do sezonu zimowego. Pamiętajcie, ze już od maja wszystkie nasze obiekty noclegowe i gastronomiczne działają w wysokim reżimie sanitarnym (zgodnie z zaleceniami). Taki poziom oferowania naszych usług będziemy gwarantowac również w trakcie całego sezonu zimowego 2020 / 2021.

Stowarzyszenie Zieleniec było też inicjatorem szkolenia dla gestorów Zieleńca z zakresu “Bezpieczny Wypoczynek”. W trakcie szkolenia, które odbyło się w październiku nasz personel został przeszkolony z zakresu:

  • Podstawowe zagadnienia z zakresu chorób zakaźnych.
  • Środki do dezynfekcji: dobór i użytkowanie
  • Środki ochrony indywidualnej
  • Dobre praktyki ograniczające transmisję SARS CoV2
  • Przystosowanie istniejącej infrastruktury do przyjęcia gości
  • Procedury związane z procesami technologicznymi
  • Organizacja pracy na stanowisku i schematy postępowania związku z lokalną transmisją SARS CoV2

Każdy obiekt, który uczestniczył w szkoleniu otrzymał certyfikat.

 Uważajcie na siebie!

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Znajdziesz nas tutaj: