facebook

Wyniki bożonarodzeniowej edycji DPO

Dodano: 28.12.2018

„Trzeci dzień świąt” tradycyjnie upłynął w Zieleńcu pod znakiem pierwszych w sezonie zawodów z cyklu Dziecięcego Pucharu Orlicy. Przeszło 60 zawodniczek i zawodników ścigało się w kilku kategoriach wiekowych. Jak to już zwykle bywa, nie zabrakło mnóstwa uśmiechu, doskonałej zabawy i oczywiście sporej dawki sportowej rywalizacji.

Warunki śniegowe były dobre, samym zawodom zabrakło jednak trochę słońca. Pochmurne niebo jednak w niczym nie przysłoniło całej imprezy, która odbywa się w Zieleńcu już 24 rok z rzędu.

Do rywalizacji przestąpili zawodnicy w 6 kategoriach wiekowych – osobno startowali oczywiście Ci zrzeszenie w narciarskich klubach. I jak to zwykle ma już miejsce, w niektórych z nich rywalizacja była niezwykle zacięta, natomiast inne grupy wiekowe miały swoich zdecydowanych liderów.

Jeśli chodzi o zawodniczki i zawodników niezrzeszonych, to wśród Smerfów zwyciężył Jan Wylenzek. Kategorię Skrzatów wygrała zdecydowanie Kasia Dziąsko, która zielenieckie stoki podbija kolejny sezon z rzędu. Zdeklasowała ona na mecie rywali, wyprzedzając drugą Marcelinę Łakomą o 12.32 sekundy! Na najniższym stopniu podium znalazł się Kacper Zawiślak, który do zwyciężczyni stracił już 17.03 sekundy.

W kategorii Krasnali rywalizacja była już o wiele bardziej zacięta. Pierwszych trzech zawodników dzieliło niespełna 1,5 sekundy. I tak najszybsza na mecie była Ania Kulesza, która o 0.98 s wyprzedziła Tymona Komęzę oraz o 1.27 s Witka Bałamuta.

Rywalizację wśród Krasnali Starszych wygrał Olek Jarus, który na mecie wyprzedził Piotra Biernackiego (+2.17) i Adriana Dzięgiela (+3.97), natomiast kategorię Elfów zdominował Igor Albin. Drugi na mecie był Michał Krysa, który do zwycięzcy stracił 3.52 s, natomiast trzecia była Paulina Kamińska (+4.64 s).

Kategorię Open wygrał Jędrzej Sprywa, a na pozostałych stopniach podium znaleźli się: Łukasz Szkudlarek (+4.21 s) oraz Mariusz Cimochowicz (+5.48 s).

Jeśli chodzi o zawodników zrzeszonych w klubach, to wyniki przedstawiały się następująco. Wśród Krasnali zwyciężyła Aleksandra Czarnik, a wśród Krasnali Starszych najszybszy był Kamil Zawiślak, który o 2.28 s wyprzedził Bartka Fabicha i o 4.20 s Dominika Czarnika. Wsród Elfów najszybszy był Mateusz Spyra.

Już dziś zapraszamy Was oczywiście do udziału w kolejnych zawodach – wszystkie wliczane są do klasyfikacji końcowej całego cyklu. Dla przypomnienia poniżej podajemy daty wszystkich w sezonie rund: