facebook

Ski Arena

Zawody DPO w sezonie 2020 / 2021 odwołane!

 

Po wielu tygodniach analiz i dyskusji organizatorów zawodów zapadła decyzja, że z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną 26. edycja zawodów Dziecięcego Pucharu Orlicy planowana w sezonie 2020/2021 nie odbędzie się. 

Takiego roku jeszcze nie mieliśmy w przeciągu naszej 26 letniej (od 1994 roku) historii organizacji zawodów Dziecięcego Pucharu Orlicy. Wszystkie zawirowana rozpoczęły się już w marcu, gdzie z uwagi na nagłe zamknięcie stoków w związku z sytuacją epidemiologiczną nie mogliśmy zorganizować finału naszej jubileuszowej 25. edycji, która przypadała na sezon 2019 / 2020.

Wstępnie zakładaliśmy, że zaległy finał rozegramy 19 grudnia, ale w związku z panującą sytuacją podjęliśmy trudną decyzję, że zarówno zaległy finał, jak i całą edycję w sezonie 2020/2021 musimy odwołać. Nie znaczy to, że zapominamy o zaległym finale – jeśli tylko sytuacja ustabilizuje się wyznaczymy nową datę.

W tych trudnych okolicznościach w jakich przyszło nam funkcjonować uznaliśmy, że bezpieczeństwo zawodników i naszych pracowników jest naszym bezwzględnym priorytetem. Bezpośrednio na naszą decyzję wpłynęły również odgórne ograniczenia oraz fakt skrócenia ferii zimowych do dwóch tygodni dla wszystkich województw, co bezpośrednio przekłada się na harmonogram poszczególnych zawodów w sezonie. 

Ubolewamy nad zaistniałą sytuacją i konieczności odwołania zawodów, ale jak już to podkreślaliśmy bezpieczeństwo nas wszystkich w tych trudnych czasach jest absolutnie najważniejsze. Mimo wszystko staramy się patrzeć w niepewną przyszłość z dużą dozą optymizmu i wierzymy, że kolejny sezon 2021/ 2022 przyniesie nam stabilizację i powrót do rzeczywistości, której tak bardzo nam wszystkim brakuje. 

Zieleniec Ski Arena

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Znajdziesz nas tutaj: