facebook

Ski Arena

Dziecięcy Puchar Orlicy 2020/2021

 

Zieleniec od lat, a nawet od kilku dekad, jest ośrodkiem, w którym szkolenie dzieci i młodzieży traktowane jest absolutnie priorytetowo. Wiele narciarskich szkół, doskonale przygotowane stoki, wyciągi dydaktyczne i przede wszystkim doświadczona kadra – dzięki temu mogliśmy wykształcić wielu narciarzy i snowboardzistów, którzy doskonale radzą sobie na jednej i dwóch deskach. Jednak samo szkolenie to nie wszystko – również w Zieleńcu można brać udział w pierwszych zawodach – na przykład w Dziecięcym Pucharze Orlicy. 

Ile to już lat…

W tym roku rusza 26 edycja cyklu. Jest to jedno z najstarszych i najważniejszych tego typu przedsięwzięć w regionie. Sam cykl zorganizowany został przed laty z rosnącej potrzeby propagowania narciarstwa i zwiększania dostępności tej pięknej dyscypliny sportu oraz właśnie szkolenia młodzieży. Na początku lat 90-tych rynek komercyjnego szkolenia praktycznie nie istniał – naukę można było pobierać niemal wyłącznie za pośrednictwem zakładów pracy lub przy wsparciu Akademii Wychowania Fizycznego.

Sprawdzająca się od lat formuła

Nazwę DPO, czyli Dziecięcego Pucharu Orlicy zawody przyjęły od trzeciej edycji w sezonie 1996/1997. Początkowo były one rozgrywane na stokach Mieszko, gdzie mieściła się szkoła T&T. Natomiast od sezonu 2012/2013 wszystkie zmagania organizowane są już na stoku Winterpolu przy wyciągu W5.

Niemal od samego początku koncepcja zawodów nie uległa zmianie, choć kiedyś, na próbę, dzieci losowały pary i startowały równolegle. Ale że wiele w tym przypadku zależało od szczęścia (losowania), a nie od umiejętności, to w kolejnych latach zrezygnowano z tego systemu. Dziś zawodnicy ścigają się w dwóch przejazdach, a zwycięzcą jest ten, kto uzyska najlepszy czas dwóch przejazdów.

DPO w sezonie 2020/2021

Tegoroczna edycja tradycyjnie składać się będzie z pięciu rund. Znamy już ich dokładne terminy:

  • 28 grudnia 2020 – I runda bożonarodzeniowa, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu
  • 23 stycznia 2021 – II runda feryjna, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu
  • 6 lutego 2021 – III runda feryjna, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu
  • 20 lutego 2021 – IV runda feryjna, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu
  • 13 marca 2021 – V runda finałowa, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu

W tym miejscu chcieliśmy przypomnieć, że do rozegrania pozostała jeszcze jedna runda z minionego sezonu, która ze znanych wszystkim powodów została odwołana. Te zawody planujemy na 19 grudnia (oczywiście przy założeniu, że warunki na to pozwolą).


Nauka jazdy zaczyna się w Zieleńcu!

Dziecięcy Puchar Orlicy doskonale wpisuje się w jeden z najważniejszych celów, jaki stawiają przed sobą od lat właściciele ośrodka – aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży oraz konsekwentne ich szkolenie w kwestii narciarskich i snowboardowych umiejętności.

Sportowa rywalizacja jest tego procesu istotnym elementem, a całemu cyklowi towarzyszy też kapitalna, rodzinna atmosfera i mnóstwo dziecięcego uśmiechu. Nie bez znaczenia jest też ukształtowanie szerokich, zielenieckich stoków, które tworzą idealną przestrzeń do sportowych zmagań przy jednoczesnym nabieraniu wprawy przez samych zawodników.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę cyklu:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Znajdziesz nas tutaj: