facebook

Trasy rowerowe

Położenie Zieleńca jest jedną z jego najważniejszych zalet. Dzięki ukształtowaniu terenu, poza sezonem zimowym staje się on jednym z najważniejszych w Sudetach ośrodków kolarstwa górskiego. Dziesiątki kilometrów tras grzbietami Gór Orlickich (również po czeskiej stronie) czy duktami Gór Bystrzyckich o niezwykle zróżnicowanym stopniu trudności dają niemal nieograniczone możliwości pasjonatom kolarstwa w każdym wieku.

Jednak Zieleniec i jego najbliższe okolice to tereny idealnie nadające się nie tylko do kolarstwa górskiego, ale i jego szosowej odmiany. Warto jednak pamiętać, że dzięki licznym podjazdom trasy są jednak niezwykle wymagające. Odcinki na przykład do schroniska Spalona czy trasa do Dusznik-Zdroju i z powrotem spokojnie mogłyby się stać górskimi etapami kolarskich tourów.

Od 15 lipca 2020 w okolicach Zieleńca są również dostępne trasy Singletrack Glacensis – więcej informacji dostępne pod tym linkiem.

A już niebawem zapraszamy do Family Bike Park Zieleniec na stokach Nartoramy i Gryglówki – więcej informacji dostępne pod tym linkiem.

Przygotowaliśmy dla Ciebie
naszą propozycję tras

Szczyty Zieleniec

Długość: 3,5 km    Różnica wysokości: 161 m

Zieleniec

Długość: 6 km    Różnica wysokości: 100 m

Kamień Rubascha - Velka Destna

Długość: 14 km    Różnica wysokości: 180 m

Kamień Rubascha - Orlica - Masarykowa Chata

Długość: 10,14 km    Różnica wysokości: 148 m